Práce z domova za 5000 Eur měsíčně :)

Jak vydělat peníze, abych se konečně stal svobodným a soběstačným? Pokud se takto ptáte a dotazujete se internetového vyhledávače, určitě jste již narazili na odkaz uvedený v názvu příspěvku. Rozhodl jsem se vám tedy poodkrýt, co se za tím vším skrývá, jaké jsou v tom všem háčky, a věřte, že své háčky to samozřejmě má.  5000 Eur měsíčně vám totiž jen tak někdo nedá.

Po otevření stránky za tímto (nebo jemu podobným) odkazem, vás většinou uvítá úsměv hezkého fešáka sedícího v novém Lamborghini, na dalších fotografiích na jachtě plující v Karibiku, popřípadě lyžujícího v některém luxusním alpském středisku. Vykládá vám, jak se má dobře a že stejně na tom můžete být i vy. Poví vám, že má jednoduchou metodu jak obchodovat na burze a se kterou zaručeně uspějete. U rozumného člověka okamžitě zareaguje varovná signalizace. Napadne ho, že se jedná o podvod a stránku rychle opustí. Je to ale jen polopodvod, dá-li se to tak nazvat. Na burze je doopravdy možné zbohatnout. Můžete vydělávat i mnohem více, než tento pán na své stránce uvádí. Počáteční vklady jsou dnes tak nízké, že to může zkusit doopravdy každý. Takže jak to tedy s tou burzou vlastně je?

Zjednodušeně řečeno prostě typujete, zda cena komodity, měny, či jiného artiklu poroste nebo bude klesat. Principem je levně nakoupit a za vyšší cenu prodat. Zní to jednoduše, ale pokud by to tak bylo, dělal by to každý. Obchodníky na burze lze rozdělit na žraloky (ti co v tomto byznyse umí chodit a stabilně vydělávají) a jejich kořist (to jsou ti ostatní hráči, kteří své peníze v burze utopí a dají je žralokům). Roli kořisti, bez patřičných znalostí, sehrajete pravděpodobně i vy, pokud se chytíte na řeči pána z jachty. Procentuální poměr mezi žraloky a kořistí se pohybuje okolo 15% ku 85%. Na to abyste se alespoň na chvilku stali žraloky, je zapotřebí několik let studia a pozorování chování trhů v nejrůznějších situacích. Další (a podle obchodníků, nejdůležitější) věcí, kterou musíte disponovat, jsou železné nervy. Musíte být psychicky velice zdatní, abyste ovládli své emoce během pohybu ceny na trhu. Jak se obchoduje na burze však není tématem tohoto textu. Takže vám nyní objasním, jak to všechno funguje a jakou roli v tom sehrává náš jachtař.

schéma

Podívejte se na obrázek. Přijdete na stránky chlapíka 1 (stránek s dalšími chlapíky je více a může za nimi stát jeden vlastník). Stránky vás navnadí a chcete začít (počáteční investice je malá, vidina velkého bohatství je lákavá, tak proč to nezkusit). Kliknete na odkaz a zaregistrujete se u brokerské společnosti, to je vstupní brána na burzovní pole. Broker má licenci na obchodování a vaše příkazy jdou elektronicky přes ně přímo na burzu.  Jim pošlete svůj vklad na účet, který si u nich otevřete, oni vám poskytnou software a můžete začít s obchodováním. Vlastník stránek, který vás do toho uvrtal, je již mimo váš vztah s brokerem. Nemá žádnou odpovědnost za to, co na burze provedete, takže vám může nabulíkovat a naslibovat cokoli. No a cože z toho tento chlapík má? Provizi. Provizi od brokera za zprostředkování klienta. U něj se již jakýchkoli ztrát, které na burze obdržíte  nedovoláte. U brokera také ne, neboť ve smluvních podmínkách, které odsouhlasíte během registrace, se v dlouhé stati jasně uvádí, do čeho se pouštíte a že jste seznámeni se všemi riziky burzovního obchodování.
Vlastník stránek s chlapíky, tak vůbec na burze nepůsobí, nemá žádnou odpovědnost a ani nemusí vědět co to burza je. Jen sedí doma a kouká, jak se mu sypou peníze na účet. Ano, je to nemorální a na hranici legality.

Buďte obezřetní. Svoboda a nezávislost není synonymem pro materiální bohatství. Nejdůležitější je svoboda vnitřní. Každý jsme samostatně uvažující bytost a za všechna svá rozhodnutí odpovídáme především opět sami sobě.

Nejbohatší člověk není ten co má nejvíce peněz, ale ten co žádné peníze nepotřebuje. (M.Reynolds).

Mějte se krásně lidičky

Jiřík