Pěstování CHILLI 1.díl-Jak na (DIY)

Chilli pěstování
Ač je zima v plném proudu, zahradnická sezóna již pomalu začíná.  Tento rok jsem se rozhodl s vámi podělit o celý postup pěstování chilli papriček, od semínek až po recepty a návody na zpracování úrody. Články budou tvořeny hlavně z krátkých instruktážních videí s komentáři tak, aby vše zvládl i úplný začátečník. Takže pojďme na to.

Pěstování chilli

Výběr odrůdy:

Všem začátečníkům mohu vřele doporučit odrůdu Jalapenos Mailon. Je to pálivka, co se ještě dá konzumovat i čerstvá 🙂 . Je skvělá nakládaná, sušená i jako přísada rovnou do jídla. Přijde mi i dosti nenáročná na pěstování, neboť jsem s ní pokaždé slavil úspěch, a to i v méně slunných letech. Další odrůdy, jejichž pěstění tu s vámi budu sdílet, jsou Ring of Fire a Habaneros Bonda. Z nich vyrábím chilli omáčky, neboť pro mé chuťové buňky je to už trochu silnější káva 🙂 .

chilli pěstování
Semínka

Co chilli papričky potřebují:

Papričky mají rády samozřejmě slunce a teplo. Všechny výše uvedené se dají pěstovat jak v záhonu, tak i v nádobách. U odrůdy Habanero je zapotřebí trochu trpělivosti, protože jejich růst je výrazně pomalejší než u obou zbývajících. Já jsem je k dozrání musel minulý rok umístit domů za okno, protože zima přišla brzy. Papričky nejsou náročné na zálivku, dokonce mají rády, když se zemina nechá trochu proschnout.

V příštím díle již začneme s výsevem. Zde jsou věcičky, co budete potřebovat:

  • Semínka
  • Plastovou vaničku
  • Misku pod vaničku
  • Substrát pro výsev
  • Rozprašovač s vodou

Do sklizně je daleko, ale už teď se můžete těšit na tuto nádheru:

Habanero Bonda, Ring of Fire
Habanero Bonda, Ring of Fire

Mějte se krásně lidičky

Jiřík