Osvětlení LED-realizace zeměčlun

Další méně náročná etapa je hotová, a to výměna všech světelných zdrojů za úsporné LED, z důvodu snížení energetické náročnosti. Jejich výhodou oproti klasickým úsporkám je i to, že svítí na plný výkon hned od rozsvícení. Vše opět proběhlo podle původního návrhu v sekci O PROJEKTU. K žádným komplikacím nedošlo, takže zde můžete vidět výsledek.

V celém bytě byly vyměněny všechny žárovky za úsporné LED. Jelikož mám rád bodové osvětlení, je zde více zdrojů světla s menší svítivostí.

Umístění zdrojů světla
Umístění zdrojů světla

Spotřeba každého nepřesahuje 4W. V kuchyni jsem nainstaloval pro osvětlení pracovní plochy diodovou tyč. Osvětlení kuchyňského koutu obstarávají dvě stropní lampy. Dlouhou dobu jsem nemohl najít něco levného a vhodného, tak jsem využil kabely s objímkou a jako stínítka použil provrtané plechovky od meruňkového kompotu 🙂 . Vše jsem pak připojil na původní elektroinstalaci a zakryl lištou.

osvetleni linka
Osvětlení pracovní plochy kuchyně
osvetleni obyvak
Osvětlení obývacího pokoje

 

 

 

 

 

 

osvetleni kuchyn
Stropní svítidla v kuchyni
Osvětlení koupelna
Osvětlení koupelna

 

 

 

 

 

 

 

 
Bohužel jsem světlo v kuchyni řešil jako poslední. Dnes bych si již i ostatní svítidla zhotovil z recyklovaných materiálů. Tak příště 🙂 .

Mějte se krásně lidičky

Jiřík