Konec politické satiry

Ač se do politiky na tomto blogu moc nepouštím, protože jsem ji nikdy nebral moc vážně, tak současná situace je natolik úsměvná, že si neodpustím krátký odlehčující příspěvek.

Konec politické satiry

Doba covidová jaksi odkrývá karty, do toho volby a na politické scéně zavládá histerie a panika. Politici jsou jak smyslů zbavení. Tolik špíny, upřímně řečeno, dlouho nepamatuju, a tak se tím přestávám zaobírat a celou situaci spíše nezávisle pozoruju.

 

A co pomyslné dno?

Politika a nyní i žurnalistika se dostala do stavu jakéhosi úplného …. dosaďte si podle libosti… Bohužel jediné co sem nemohu doplnit je slovo dno. Naše vládní špičky stále padají a padají jak intelektem,  inteligencí tak i morálně. Žurnalistika se stala jakýmsi zesilovačem a nedílnou součástí této žumpy, ale co se dá dělat.

 

Beru to s humorem

Jelikož se do těchto her nechci nechat nijak emočně zatáhnout, tak se snažím vše brát jaksi s humorem. Někdy to jde lépe, někdy hůře 🙂 . Jak jsem nad tím tak  uvažoval, tak si říkám: Tak to je konec politické satiry. Situace dosahuje tak neuvěřitelných absurdit, že politici zatli tipec lidem zabývajícím se politickými vtipy a humorem. Cožpak se dá toto ještě nějak parodovat? Politici spolu s novináři hrají neuvěřitelnou komedii. Zesměšňují sami sebe a ještě k tomu i sebe navzájem.

 

Opravdu je chcete brát vážně?

Pokud mám kamaráda, který mi bude rok v kuse pořád lhát do očí, bude nekonzistentní, nespolehlivý, bude mnou manipulovat a ještě mi tvrdit, že jsem úplně hloupý a za všechno vlastně mohu já…. Chtěli byste takového kamaráda? Poslouchali byste pořád jeho rady a respektovali ho?

 

Co říci na závěr této úvahy. Mam rád komedie, mám je opravdu moc rád, ale hlavní roli v nich hrát nechci:-) .

 

Vtip nakonec

Setkají se dva chlapíci a začnou polemizovat:

První: Hele ty máš 4 ruce a 4 nohy?
Druhý: No to nemám, vždyť se koukni!

První: Ne ne ne, vopravdu máš 4 ruce a 4 nohy.
Druhý: Seš normální? Nebo seš slepej? Mam jenom 2 nohy a 2 ruce!

První: Hehehe von má 4 ruce a 4 nohy hehe…
Druhý: Ty vole (svléká se do naha) tak se už koukni pořádně!!!  Mám jenom 2 nohy a 2 ruce!!!

Na začátku tam byl jenom jeden idiot.

🙂 🙂  🙂

……………………………………………………………………………………..

Mějte se krásně lidičky

Jiřík