Balkonová zahrádka-realizace zeměčlun

Balkonová džungle
Balkonová džungle

Nejchutnější rajče získáte jedině tak, že si ho sami vypěstujete!!! A nejedná se jen o rajčata 🙂 . Všichni víme, jak propastný je rozdíl mezi čerstvou bazalkou a sušenou, kterou běžně zakoupíte v obchodech. Přitom roste jak plevel a můžeme ji pěstovat celoročně za oknem. Takže teď vám představím svou balkonovou zahrádku, kterou jsem zařadil do projektíku zeměčlun.

Technické zázemí spočívá v instalaci ventilu na přívod studené vody v kuchyni, na který se dá nasadit standardní zahradnická hadice. Jelikož jsem plánoval hodně květníků, tak se mi nechtělo pořád běhat s konvičkou 🙂 . Na okno jsem také namontoval poličku, kde předpěstovávám sazeničky a taky na ní celoročně pěstuju bylinky.

Polička s bylinkami
Polička s bylinkami
Ventil pro připojení hadice
Ventil pro připojení hadice

 

 

 

 

 

 

Balkón mám orientovaný na jižní stranu, z čehož vyplynulo pěstování teplomilnějších druhů rostlinek. Rajčata (různé odrůdy), papriky, chilli papričky Jalapenos, jahody, citronovou trávu, tymián, bazalku a jako pokus lilky. Letošní léto bylo velmi slunné, tak se všemu skvěle dařilo a sklizeň byla bohatá. Jen lilky dorostly pouze do velikosti tenisových míčků. Zřejmě pro ně byly květníky příliš malé.

Papriky a papričky
Papriky a papričky
Rajčátka
Rajčátka

 

 

 

 

 
Pokud tedy máte možnosti jižně orientovaných oken, nebo máte luxus balkonového prostoru, hurá na to :-).

Mějte se krásně lidičky

Jiřík